Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA
17.09.2023

  1. Dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na składkę inwestycyjną w kwocie 2396 zł.
  2. Chcę podziękować Panu Arturowi Zawadzkiemu za montaż nowego nagłośnienia bezprzewodowegow w naszym kościele. Prowadzone są przewody w kościele i na zewnątrz domu zakonnego. Dzięki temu rozwiązaniu mikrofon będzie dobrze działał również z tyłu kościoła. Przy tej okazji chcę podziękować osobie, która sfinansowała nową bazę z mikrofonem i osprzęt.
  3. W sobotę 23 września będziemy świętować odpust w naszym Sanktuarium św. o. Pio. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w dolnym kościele. Przygotowanie rozpoczniemy o godz. 15.00 Wystawieniem NS, Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz godziną miłosierdzia. O godz. 16.00 Droga krzyżowa ze św. o. Pio w górnym kościele. O 17.00 Odczytanie intencji i różaniec. O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem o. Cyryla Mozdyniewicza. Msza św. zakończy się procesją z NS dookoła kościoła oraz uczczeniem relikwii św. o. Pio - rękawicy. Po zakończonych uroczystościach parafianie i goście zaproszeni są na ciepły żurek z chlebem i ciasto – w altanie z tyłu kościoła. Będzie można również nabyć pamiątki związane ze św. o. Pio, kawę, kosmetyki i inne produkty z naszej manufaktury a także napić się z ekspresu kawy wypalanej przez kapucynów.
  4. W piątek wieczorem – dzień przed odpustem –wraz z Grupą Ojca Pio zapraszamy po Mszy św. wieczornej na wspólną modlitwę przygotowującą do odpustu.
  5. Organizacja Uroczystości jest wymagająca, dlatego prosimy o pomoc w przygotowaniu 16 ciast dla pielgrzymów. Zapisy są w zakrystii do środy włącznie. Można również wspomóc przygotowania indywidualnie złożoną ofiarą na cele odpustowe. Już dzisiaj dziękuję Panu Stanisławowi Kuźniar za złożoną na ten cel ofiarę w kwocie 1000 zł.
  6. Zapraszamy na Mszę św. w czwartek, po której będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W godz. 19.00 – 20.00 jest możliwość Adoracji NS w ciszy i skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej.
  7. Dziękuję za dbanie o bieżący porządek na cmentarzu i segregację śmieci. Po przyszłej niedzieli planujemy zająć się uporządkowaniem tui, które rosną dookoła cmentarza. Na chwilę obecną mamy kilku panów chętnych do pomocy. Zapraszam gorąco, by włączyć się w te prace, dbając o miejsce spoczynku naszych bliskich. W zakrystii będą zapisy osób – mężczyzn kobiet – które zaoferują swoją pomoc. Prace będą prowadzone głownie popołudniami. Prosimy o przyniesienie własnych narzędzi, które mogą pomóc w uporaniu się z krzewami. Potrzebny będzie również ciągnik z przyczepą, by załadować i wywieźć pościnane gałęzie. Po skompletowaniu listy osoba odpowiedzialna będzie się kontaktować indywidualnie w celu ustalenia szczegółów. Liczę na odzew parafian.
  8. Dziękujemy rodzinom z zeszłego tygodnia za sprzątanie kościoła. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Monika Sobolewska, Jadwiga Pieczonka, Anna Bereś, Gabriela Ryś, Halina Cieśla, Piotr Arian, Natalia Witek, Dorota Głodek. Ilość osób wynika z potrzeby przygotowania sanktuarium na odpust – posprzątania dokładnie dolnego kościoła, łazienek przy garażach oraz górnego kościoła. Proszę, by sprzątanie ustalić an czas do piątku włącznie.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych