• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

KOMUNIKATY KURII

1. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę 18 czerwca do parafii bł. Karoliny w Rzeszowiena godz. 18:00. Program czuwania: Msza św. z Nowenną do bł. Karoliny Kózki, konferencja pt. „Model Creighton jako narzędzie diagnostyczne w naprotechnologii” - Anna Kozyra instruktor naprotechnologii; świadectwa małżeństw, którym urodziły się dzieci dzięki naprotechnologii; adoracja Najświętszego Sakramentu; poczęstunek w Centrum Duszpasterskim. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo: www.bl-karolina.eu

 

2. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 19 czerwca, na godz. 17.00, do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (dojazd od ul. Architektów lub ul. Przemysłowej) na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. konferencję wygłosi ks. prof. zw. dr hab. Jan Przybyłowski - wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Temat wykładu:Sprawiedliwość w Kościele i demokracji. Po wykładzie zachęcamy do dyskusji.

 

3. Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce zaprasza w poniedziałek 20 czerwca na godz. 17.00 na uroczystość powitania relikwii (Habit, Rękawiczka i Chusta), których za życia używał O. Pio. Relikwie odwiedziły w Polsce już 11 miast. W programie: 17.00 - powitanie relikwii i nabożeństwo intencyjne, 18.00 - Msza św. 19.00-24.00 - czuwanie modlitewne. Zapraszamy do udziału.

 

4. Parafia św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy zaprasza mężczyzn na „Noc stawania w wyłomie” w piątek, 24 czerwca. Początek o godz. 20.00, zakończenie Eucharystią o godz. 24.00.

 

5. Dom Diecezjalny Tabor oraz Wspólnota „Miriam” Odnowa w Duchu Świętym zapraszają 25 czerwca, godz. 18,00 do Domu Diecezjalnego Tabor na „Wieczory Charyzmatyczne”.  W programie konferencja, Eucharystia, uwielbienie Boga, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, świadectwa.

 

6. W sobotę, 2 lipca zapraszamy do Sanktuarium w Tarnowcu obrońców życia, tych wszystkich, którzy szanują życie i pragną je chronić we wszelkich okolicznościach. Niech będzie to okazja do zorganizowania pielgrzymki do tarnowieckiej świątyni - Kościoła Stacyjnego Jubileuszu Miłosierdzia  oraz do modlitwy przy Kalwarii Dzieci Nienarodzonych, w celu wynagrodzenia za grzechy, które sprzeciwiają się życiu. Rozpoczęcie o godz. 9.00., a o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.

 

7. W ostatnich dniach do każdej parafii Księża Przewodnicy dostarczyli plakaty informujące o 39. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bardzo prosimy czcigodnych Księży Proboszczów, aby w ramach ogłoszeń parafialnych zachęcili swoich parafian do udziału w tej formie rekolekcji. Informacje o pielgrzymce można uzyskać u Księży Przewodników i na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Przesyłamy również zaproszenie do diecezjan skierowane przez Ks. Biskupa (do odczytania wiernym).

 

8. Darmowe bilety na ŚDM. Istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem i Mszę św. podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) bez uprzedniej rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Dla grup lub pielgrzymów indywidualnych przewidziane są miejsca w sektorach zamkniętych i sektorze otwartym. Można zamówić darmowe bilety wstępu na Campus Misericordiae do sektorów zamkniętych. W celu ich zdobycia proszę zgłosić taką potrzebę mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , telefonicznie na nr 737900860. Zamówienia należy składać do 04.07.2016 r. Przy zgłoszeniach grup pielgrzymów organizatorzy ŚDM proszą o podanie środka transportu do Krakowa w celu usprawnienia organizacji parkingów.

 

9. Informujemy, że w ostatnich dniach zmarli dwaj kapłani naszej diecezji: Ks. Ryszard Kiwak - penitencjarz w parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej i Ks. Ryszard Dołek - wikariusz z parafii św. Rocha w Rzeszowie (eksporta w piątek o 18.00 w Rzeszowie-Słocinie; pogrzeb w sobotę o 10.00 w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie). Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa prosimy o odprawienie po jednej Mszy św. w ich intencji.

 

10. Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Sekretariatu Episkopatu zwraca się z apelem do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o dołączanie do grona honorowych dawców krwi. W czasie wakacji rośnie zapotrzebowanie na dawców krwi. W tym czasie, wielu stałych dawców – w tym studentów i młodzieży – wyjeżdża poza miejsce zamieszkania i nauki, co powoduje wydatne zmniejszenie się ilości ofiarowanej krwi. W związku z powyższym publiczna służba krwi prosi o wsparcie ze  strony osób wierzących, które chciałyby w najbliższym czasie oddać swoją krew na potrzeby lecznictwa w okresie letnim. Informacje na stronie: https://www.rckk.rzeszow.pl/.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych