• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Akcja katolicka

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w naszej Terlickiej Parafii  został staraniem czcigodnego Ojca Jana Sochockiego powołany do życia dnia 28 marca 2010 r. Status formalny członkowie Akcji otrzymali z rąk ówczesnego prezesa diecezjalnego Instytutu AK . Pani dr Janiny Błażej oraz Pani Małgorzaty jaworskiej Skarbnika DIAK.

Obecnie opiekunem Akcji jest nasz proboszcz Ojciec Robert.  

Zadaniem AK jest formowanie postaw dojrzałego Chrześcijanina który daje świadectwo żywej wiary przez postawę, modlitwę oraz uczynki.

Praca POAK związana jest także z realizacją programu pracy duszpasterskiej opracowanego przez Diecezjalny Instytut AK Diecezji Rzeszowskiej oraz założeń własnych naszej małej ojczyźnie tj parafii

W chwili obecnej spotykamy się  w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Rozpoczynamy Mszą Świętą w której staramy się aktywnie uczestniczyć. Po Mszy Św. udajemy się na spotkanie formacyjne, zawsze rozpoczynane modlitwa i zaproszeniem Ducha Świętego. To czas kiedy czerpiemy z głębi pijąc wodę życia jaką jest Ewangelia. Ojciec Robert tłumaczy słowo przenosząc w czasy Chrystusa. Jest to czas kiedy możemy chwalić Pana i dzielić się głosem duszy. Dzielić się tym w jaki sposób Ewangelia kształtuje nasze życie od Święta i na co dzień, jak słowa Zbawiciela o odbijają się w nas. Możemy się dzielić ale także po prostu przemilczeć . Ważna jest wspólnota czas poświęcony Bogu i bycie lepszym dla naszych bliskich dla bliźniego.

Druga część spotkania to sprawy bieżące. Wówczas podejmujemy rozmowy na każdy  nurtujący nas temat nie tylko z życia wiary i kościoła. Planujemy wydarzenia w których będziemy uczestniczyć.

Zapraszamy wszystkich pragnących w sposób świadomy i czynny przeżywać swoja wiarę. Aby do nas dołączyć wystarczy zgłosić taką chęć o. Robertowi – Proboszczowi lub przyjść na nasze spotkanie.

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • W Rzymie rozpoczyna się dziś narodowa pielgrzymka Ukraińców z okazji 150. rocznicy kanonizacji św. Jozafata, apostoła jedności Kościoła. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki będzie jutrzejsza Eucharystia w Bazylice Watykańskiej, gdzie spoczywa jego ciało.

 • Patriarcha Kościoła maronickiego poświęci Liban i Bliski Wschód Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 • Niech prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa „pomaga wam w wychodzeniu z chwil smutku i otwiera na horyzonty radości i nadziei. Niech umacnia was w odrzucaniu kamieni z grobów i daje siłę do głoszenia Dobrej Nowiny współczesnej kulturze, tak bardzo naznaczonej śmiercią” – życzył Franciszek uczestnikom kapituły generalnej zmartwychwstańców (Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrustusa).