• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
27.11.2022

 1. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów i w tajemnicy Bożego Narodzenia. Tę naszą gotowość spotkania z Panem i postawę czuwania, szczególnie wyraża udział w roratach, które będziemy przeżywać na wieczornych Mszach św. od poniedziałku do soboty. W tym roku będziemy je przeżywać pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak”. Zapraszamy dzieci z lampionami na roraty o godzinie 17.00.
 2. Można nabywać Świece Adwentowe Caritas i w ten sposób wspomóc ubogich na święta. Koszt małej świecy 8 zł, a dużej 18 zł. Na stoliku za ławkami są opłatki -  można je nabywać za dowolną ofiarę.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • WTOREK – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.
  • ŚRODA – Święto św. Andrzeja, Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi proboszcz - brat Andrzej. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w jego intencji.
  • PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 19.00 w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  • PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – Do chorych kapłan uda się od godziny 9.00. Spowiedź o godzinie 15.30. Nabożeństwo do NSPJ o 16.30.
  • PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. O godzinie 10.00 spotkanie dla dzieci z całego dekanatu. Różaniec z adoracją o godz.16.30. Kazanie na Mszy św. pierwszo sobotnie.
  • PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA – Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach św. o godzinie 8.00 i 10.30.
 4. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.
 5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Halina Machowska, Lucyna Jaworska, Magdalena Jaworska, Anna Pęcek.
 6. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom, solenizantom, jubilatom przez wstawiennictwo świętego Andrzeja Apostoła – życzymy błogosławionego tygodnia.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych