• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA -  23.06.2019 r.

 1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy budowniczym ołtarzy – rodzinom Wiercioch, Porada, Różom Różańcowym oraz rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych. Dziękujemy za udekorowanie trasy procesji. Dziękujemy LSO, panu Organiście, dzieciom sypiącym kwiaty oraz dzieciom z dzwoneczkami. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz do udziału w procesjach przez całą Oktawę Bożego Ciała, aż do piątku do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj – przypada „Wieczór z o. Pio”. W programie: 15.15 – Nabożeństwo Intencyjne, o godz. 16.00 – Msza św. której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże o. Kajetan – Bernardyn z Rzeszowa, o godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez GMOP z Terliczki.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • ŚRODA – wspomnienie błogosławionego Andrzeja Jacka Longhina, biskupa.
  • CZWARTEK Adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od 17.00 do 17.30.
  • PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • SOBOTA – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust w parafii w Łukawcu Dolnym.
 4. W niedzielę 30 czerwca o godzinie 16.00 odbędzie się Msza św. w czasie której zostaną poświęcone nasze organy. Poświęcenia dokona Minister Prowincjalny brat Tomasz Żak. Po Mszy św. odbędzie się koncert organowy. Grać będzie Pan Karol Wątroba z Krakowa – zawodowy organista. Zapraszamy na to wydarzenie.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Maria Jaworska, Edyta Guzek, Józef Pieczonka, Alicja Porada.
 6. Na nadchodzący tydzień Solenizantom, Parafianom i Gościom życzymy wstawiennictwa świętych wspomnianych w tym tygodniu.

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ -  16.06.2019 r.

 1. W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Ołtarze będą w następujących miejscach: Rodzina Wiercioch, Przy Szkole - Róże Różańcowe, Rodzina Porada i Przy Kościele – Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Porządek Mszy św. 7.00, 9.00 a po niej procesja i 16.00. Prosimy przygotować sztandary i feretrony. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Procesje w Oktawie Bożego Ciała połączone będą z nabożeństwem czerwcowym.
 2. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha 2019, który odbędzie się w Boże Ciało 20 czerwca 2019 roku w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie. Początek o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
 3. Składka zeszłej  niedzieli na montaż organów wyniosła 3100 złotych. Zostało do zebrania 3700 złotych. W drugą niedzielę lipca składka będzie przeznaczona na ten cel. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • CZWARTEK Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Od 15.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • PIĄTEK – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • NIEDZIELA – przypada „WIECZÓR Z O. PIO w programie: 15.15 – Nabożeństwo Intencyjne, 16.00 – Msza św. której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże o. Kajetan – Bernardyn z Rzeszowa, o 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez GMOP z Terliczki.
 5. W niedzielę 30 czerwca o godzinie 16.00 odbędzie się Msza św. w czasie której zostaną poświęcone nasze organy. Poświęcenia dokona Minister Prowincjalny brat Tomasz Żak. Po Mszy św. odbędzie się koncert organowy. Grać będzie Pan Karol Wątroba z Krakowa – zawodowy organista. Zapraszamy na to wydarzenie.
 6. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Barbara Kloc, Barbara Kloc, Anna Gaweł, Krystyna Wiercioch.
 7. Na nadchodzący tydzień życzymy Wam drodzy Parafianie Światła Ducha Świętego.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych