• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
16.06.2024

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zeszłotygodniowego pikniku parafialnego. Dziękuję Radzie Parafialnej, Liderom Grup Parafialnych i członkom tych grup, OSP, Kołu Gospodyń Wiejskich, osobom, które przygotowały i posprzątały obejście dookoła kościoła oraz wszystkim osobom, które pomogły w przeżyciu tego wydarzenia parafialnego. Gorąco dziękuję wszystkim Wam, którzy zechcieliście przeżywać razem we wspólnocie ten czas.
 2. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebrane zostało 2717 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w refektarzu zakonnym.
 4. Zapraszam na wieczór z o. Pio w niedzielę 23 czerwca. O godz. 17.00 wystawienie NS i modlitwa różańcowa prowadzona przez GMOP, o 17.30 odczytanie złożonych intencji i śpiew litanii do Najświętszego Serca PJ.
  O godz. 18.00 Msza św. zakończona uczczeniem relikwii świętego stygmatyka.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do udziału. W dalszych katechezach kontynuujemy pogłębianie Eucharystii.
 6. W czwartek zapraszam na Adorację NS i spowiedź do godz. 19.45. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo NS.
 7. Od środy do odebrania będą zamówione balsamy kapucyńskie.
 8. Wójt Gminy Trzebownisko informuje, że w dniu 23 czerwca w godz. 8.00 – 18.00 w Domu Ludowym w Terliczce odbędą się wybory na Sołtysa. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu.
 9. Dziękujemy rodzinom z zeszłego tygodnia za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Paulina Pęcek, Robert Robak, Agata Woś, Agata Robak.

 

Ogłoszenia parafialne

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
23.06.2024

 1. Wójt Gminy Trzebownisko informuje, że dziś w godz. 8.00 – 18.00 w Domu Ludowym w Terliczce odbywają się wybory na Sołtysa. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu.
 2. W czwartek zapraszam na Adorację NS i spowiedź do godz. 19.45. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo NS.
 3. Koło Gospodyń Wiejskich Terliczka zaprasza osoby 50+ na kolejne spotkanie z cyklu „danie wspólnych chwil”, w przyszłą niedzielę 30 czerwca o godz. 15.00 w Domu Ludowym. Potwierdzenie przybycia do 27 czerwca u pań: Natalia Witek lub Danuta Bereś. Nr telefonu: 788 285 037.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do udziału.
 5. Przypominam, że są do odebrania zamówione balsamy kapucyńskie.
 6. W imieniu Pani Barbary Kloc przypominam wszystkim biorącym udział w pielgrzymko - wycieczce do Jarosławia, Jodłowej i Markowej, że wyjazd jest w sobotę 29 czerwca o 6.45 sprzed kościoła w Terliczce.
 7. Decyzją Ministra Prowincjalnego z dniem 1 lipca bracia posługujący w Terliczce zostają przydzieleni do wspólnot braterskich: br. Janusz Mędygrał do Wrocławia - wyjeżdża już dziś, br. Robert Krawiec do Sędziszowa Małopolskiego - wyjeżdża w czwartek, br. Marek Zimny do Wałcza - wyjeżdża w poniedziałek 1 lipca.
  Jednocześnie decyzją bp Jana Wątroby od dnia 1 lipca Administratorem parafii w Terliczce został mianowany ks. Paweł Ciba, aktualnie pracujący w Parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.
 8. Dziękujemy rodzinom z zeszłego tygodnia za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Marzena Kochańska, Edyta Bojda, Krystyna Pęcek, Renata Porada.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych