• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
04.06.2023

 1. W CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące grupy: Koło Gospodyń Wiejskich wraz z sąsiadami przed domem pani Natalii Witek, Róże Różańcowe przed domem pani Anny Siorek, Akcja Katolicka ze Strażakami i sąsiadami przed byłym Domem Ludowym i na krużgankach przed kościołem rodzice dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych. W tym dniu Msze św. będą o godzinie 7.00 i 9.00 – po niej wyruszymy w procesji, nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. W oktawie Bożego Ciała procesje wkoło kościoła przed Mszą św.
 2. Zapraszamy od czwartku na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 15.30.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • PIĄTEK – Wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła.
 4. W przedsionku kościoła jest do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.
 5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Małgorzata Woś, Janina Surdyka, Jadwiga Kędzior, Renata Siwy.
 6. ZAPOWIEDŹ I – Adrian Dominik Ryś – kawaler z naszej parafii z panną Karoliną Kruk z parafii św. Marii Magdaleny w Nowosielcach pragną zawrzeć związek małżeński. Ktokolwiek zna przyczyny dla których nie powinni tego uczynić powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 7. Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28.05.2023

 1. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące grupy: Koło Gospodyń Wiejskich wraz z sąsiadami przed domem pani Natalii Witek, Róże Różańcowe przed domem pani Anny Siorek, Akcja Katolicka ze Strażakami i sąsiadami przed byłym Domem Ludowym i na krużgankach przed kościołem rodzice dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych.
 2. W poniedziałek w parafii św. Wojciecha o godzinie 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego. Polecamy ich waszej modlitwie.
 3. Zapraszamy od czwartku na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 15.30.
 4. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  • ŚRODA – Święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy św. kolejne spotkanie – Seminarium Wiary ze św. o. Pio.
  • PIERWSZY CZWARTEK MIĘSIĄCA – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Po Mszy św. od 18.30 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  • PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – Do chorych kapłan uda się od godziny 9.00. Spowiedź od godziny 16.30.
  • PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA – Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Na Mszy św. o godz. 18.00 kazanie pierwszo sobotnie.
  • PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA – Zmiana tajemnic Żywego Różańca  po Mszy św. o 8.00 i 10.30.
 5. W przedsionku kościoła jest do nabycia katolicki tygodnik „Niedziela”.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Lidia Tomasik, Katarzyna Polak, Ewa Kubas, Małgorzata Ciasnocha.
 7. Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych