• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA
14.08.2022

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym z dodatkową Mszą św. o godz. 12.30. Tradycyjnie poświecenie ziół i owoców będzie przed błogosławieństwem końcowym na każdej Mszy św.
 2. W tym tygodniu czcimy:
  • ŚRODA – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  • CZWARTEK – Wspomnienie błogosławionych męczenników Jana Ludwika, Protazego i Sebastiana, prezbiterów. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych – od 19.00 do 20.00.
  • SOBOTA – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  • NIEDZIELA – Dożynki gminne w Terliczce.
 3. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela” .
 4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i łazienek na dworze oraz złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Jolanta Baran, Edyta Baran, Barbara Kloc, Barbara Kloc.
 5. Ofiary na witraże do naszego kościoła: anonimowe –  200 złotych, 100 złotych.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 6. ZAPOWIEDŹ II: Franciszek Władysław Drzał – kawaler z naszej parafii z panną Karoliną Agnieszką Tarała z parafii p.w. św. Wojciecha w Trzebownisku pragną zawrzeć związek małżeński. Ktokolwiek zna przyczyny dla których nie powinni tego uczynić powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 7. Wszystkim parafianom, solenizantom i gościom życzymy wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej.

Ogłoszenia parafialne

DZIĘWIETNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
07.08.2022

 1. Wyruszyła 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”.
 2. W sobotę – zapraszamy na „WIECZÓR FATIMSKI”. O godzinie 18.00 – Msza św., której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi o. Cyryl z Sędziszowa Małopolskiego. Po Mszy św. – Procesja Fatimska w czasie której będziemy rozważać tajemnice różańca.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Święto św. Dominika, założyciela Zakonu Dominikanów, prezbitera.
  • WTOREK – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.
  • ŚRODA – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • CZWARTEK – Święto św. Klary, dziewicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych – od 19.00 do 20.00.
  • SOBOTA – Wspomnienie błogosławionego Marka z Aviano, prezbitera.
 4. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela” .
 5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i łazienek na dworze oraz złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Tomasz Orzech, Celina Kogutek, Jadwiga Ziemińska, Alicja Wilk.
 6. Ofiary na witraże do naszego kościoła: anonimowe – 1000 złotych, 200 złotych, 100 złotych.  Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. ZAPOWIEDŹ I: Franciszek Władysław Drzał – kawaler z naszej parafii z panną Karoliną Agnieszką Tarała z parafii p.w. św. Wojciecha w Trzebownisku pragną zawrzeć związek małżeński. Ktokolwiek zna przyczyny dla których nie powinni tego uczynić powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 8. Wszystkim parafianom, solenizantom i gościom życzymy wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych