• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA -  14.04.2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna szczególny czas w liturgii nazywany WIELKIM TYGODNIEM. Po raz kolejny odnawiać będziemy w sobie wiarę wraz z Chrystusem przeżywając Jego mękę i radując się Jego Zmartwychwstaniem. Święta Wielkanocne rozpoczynają się od liturgii Wielkiego Czwartku i trwają poprzez Niedzielę Zmartwychwstania do końca oktawy wielkanocnej.
 2. Spowiedź przedświąteczną zaczynamy dzisiaj od godz. 13.30 do 15.30. A następnie spowiadać będziemy od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty.
 3. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będzie sprawowana  o godzinie 18.00 natomiast w Wielka Sobotę o godzinie 21.00 połączona z procesją wokół kościoła ogłaszającą radość ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.
 4. Zapraszamy strażaków do czuwania przy Grobie Chrystusa jak również prosimy o przygotowanie ogniska na Wielką Sobotę. Dzisiaj o godzinie 16.00 spotkanie strażaków w remizie.
 5. Dzisiaj składka z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Dziękujemy Kołu Gospodyń i Caritasowi za przygotowanie i rozprowadzanie palm w zeszłą niedzielę. Zebrali 1400 złotych, które będą przeznaczone na montaż organów.
 7. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek 16.04 po Mszy św. wieczornej. Prosimy przynieść świadectwo chrztu.
 8. Dzieci w wieku przedszkolnym w Terliczce jest 27. Zebranych deklaracji o zapisaniu do przedszkola w Terliczce jest 7. Aby mogło zaistnieć przedszkole w Terliczce potrzebne jest jeszcze 6 deklaracji. Prosimy tych rodziców, którzy mogliby przenieść dziecko do Terliczki z innego przedszkola o złożenie deklaracji.
 9. Spotkanie wszystkich ministrantów w Wielki Czwartek – Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 11.00.
 10. W Wielki Czwartek Caritas będzie rozprowadzał chlebki miłosierdzia za dowolną ofiarę.
 11. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie w Wielką Sobotę od godziny 11.00 do 12.30.
 12. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 i 10.30.
 13. Życzymy Wam Moi Drodzy aby Zmartwychwstały Jezus obdarzył was mocą i miłością.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych