• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia Duszpasterskie 11 Ndz Zw 18.06 2017

  

  11 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2017 r. 

 

 1. Dzisiaj spotkanie MF TAU o 17.00
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona na biedne Kościoły.
 3. Decyzją Wyższych Przełożonych po upływie przewidzianych dwóch kadencji br. Robert Kozłowski został odwołany z funkcji Gwardiana Domu Zakonnego Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów w Terliczce a przy okazji także z funkcji Proboszcza i Kustosza Sanktuarium św. o. Pio i przeniesiony do naszego Domu zakonnego w Stalowej Woli - Rozwadowie. Na Jego miejsce z dniem 1.07.2017 został mianowany Gwardianem i Kustoszem Sanktuarium br. Andrzej Bochyński, który do tej pory pełnił funkcję Wikarego Domu w Klasztorze w Sędziszowie Małopolskim i zaproponowany na Proboszcza Parafii M.B. Fatimskiej w Terliczce.
 4. W czwartek przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy budowniczym ołtarzy przy Rodzinach: Burak, Machowski, Kuźniar, oraz Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych. Dziękujemy za udekorowanie trasy procesji. Dziękujemy także strażakom, LSO, panu Organiście, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiaty oraz chłopcom z dzwoneczkami. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i chłopców z dzwoneczkami oraz dzieci pierwszokomunijne do udziału w procesjach przez całą Oktawę Bożego Ciała, aż do piątku do Uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa. Jak zwykle na koniec „ słodka niespodzianka dla najmłodszych” 
 5. W piątek na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Msza św. dla dzieci ze szkoły w Terliczce o 8.00.
 6. Także w najbliższy piątek w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa przypada kolejny „WIECZÓR Z O. PIO” w programie:

 

17.15 Nabożeństwo Intencyjne połączone z Procesją Eucharystyczną,

 

18.00 – Uroczysta Koncelebra , której będzie przewodniczył i wygłosi pożegnalne Słowo Boże br. Robert Kozłowski.

 

Ok. 19.00 – Adoracja prowadzona przez GMOP w Terliczce z litanią do NSPJ.

 

 1. 7.  Pożegnanie br. Roberta z Parafianami na Mszach św. w przyszłą niedzielę.
 2. Sławomir Piróg stanu wolnegoz Weroniką Piróg, stanu wolnego z Parafii św. Piotra i Pawła w  Łukawcu; postanowili zawrzeć sakrament małżeństwa. Ktokolwiek zna przyczyny dla , których nie powinni tego uczynić powinien jak najszybciej zgłosić o tym w kancelarii parafialnej.
 3. W tym tygodniu czcimy:

 

 • ·ŚRODA – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • ·PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym dniu nie obowiązuje żaden post.
 • ·SOBOTA –Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

9. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła oraz za złożone ofiary tym rodzinom które w ubiegłą niedzielę zaopiekowały się nasza świątynią. Następnie do opieki nad naszą Świątynią zapraszamy rodziny: Arian, Cieśla, Cisło i Woś.

10. W Oktawie Bożego Ciała wszystkim życzymy pełnych wiary spotkań z Chrystusem Eucharystycznym

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • W Rzymie rozpoczyna się dziś narodowa pielgrzymka Ukraińców z okazji 150. rocznicy kanonizacji św. Jozafata, apostoła jedności Kościoła. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki będzie jutrzejsza Eucharystia w Bazylice Watykańskiej, gdzie spoczywa jego ciało.

 • Patriarcha Kościoła maronickiego poświęci Liban i Bliski Wschód Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 • Niech prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa „pomaga wam w wychodzeniu z chwil smutku i otwiera na horyzonty radości i nadziei. Niech umacnia was w odrzucaniu kamieni z grobów i daje siłę do głoszenia Dobrej Nowiny współczesnej kulturze, tak bardzo naznaczonej śmiercią” – życzył Franciszek uczestnikom kapituły generalnej zmartwychwstańców (Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrustusa).