• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Pielgrzymka do Włoch

PIELGRZYMKA DO WŁOCH 

Z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i urodzin św. o.Pio

20 – 30.05.2020

 

1 dzień: Rzeszów – Kahlenberg - Wiedeń - Tarvisio

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 0.00 przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie (ul. Sikorskiego 21), pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i msza św., przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana; wyjazd w okolice Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

2 dzień: Wenecja – Padwa – Rimini

 

Śniadanie, wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki i Placu św. Marka; przejazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego; wyjazd do Rimini – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

 

3 dzień: Loreto – Manopello – Lanciano

Śniadanie, zwiedzanie w Loreto słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, przejazd do Manopello – zwiedzanie Sanktuarium Świętego Oblicza, przejazd do Lanciano, gdzie zwiedzimy kościół - miejsce cudu eucharystycznego – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

 

4 Dzień: Serracapriola – Monte Sant Angelo  – SGR

Śniadanie, przejazd do Serracaprioli – modlitwa przy grobie o.Matteo; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; przejazd do San Giovani Rotondo -  obiadokolacja  – nocleg.

 

5 dzień: San Giovani Rotondo

Śniadanie, całodzienny pobyt w San Giovani Rotondo, zwiedzanie miejsc związanych ze św. o.Pio – obiadokolacja - nocleg.

6 dzień: SGR - Pietrelcina – Pompeje

Śniadanie, przejazd do Pietrelciny, zwiedzanie miasteczka, w którym urodził się św. o.Pio, przejazd do Pompejów – modlitwa w bazylice Matki Bożej Pompejańskiej, przejazd na nocleg w okolicach Neapolu, zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

7 dzień: Neapol – Monte Cassino

Śniadanie, przejazd do Neapolu, modlitwa przy grobie Ks. Dolindo;  zwiedzanie katedry św. Januarego. Przejazd na Monte Cassino - zwiedzanie Klasztoru i msza św. na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu, zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

8 dzień: Rzym

Śniadanie, przejazd do Watykanu. Zwiedzanie i msza św. w Bazylice Św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Przejazd autokarem przez miasto. Przejazd na nocleg w okolice Cascii, zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

9 dzień: Cascia – Asyż

Śniadanie, przejazd do Casci – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; przejazd do Asyżu na zwiedzanie m.in. Bazyliki św. Franciszka, św. Klary i Matki Bożej Anielskiej w Porcjunkuli. Przejazd na nocleg w okolicy Bolonii, zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

10 dzień: Bolonia

Śniadanie, przejazd do Bolonii. Nawiedzenie Bazyliki św. Dominika i Bazyliki św. Petroniusza, spacer ulicami miasta. Przejazd na nocleg Murska Sobota, zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

11 dzień: Budapeszt

Msza św. i śniadanie, przejazd do stolicy Węgier, spacer ulicami miasta (Parlament, Bazylika św. Stefana).Ciąg dalszy drogi powrotnej do Polski. Przyjazd w godzinach nocnych.

Koszt pielgrzymki: 990 zł + 440 euro      

Zapisy: Biuro „Pielgrzym” w Rzeszowie Al. Sikorskiego 21, tel.: 17 852 17 84

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych