• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
    KAPUCYNÓW W TERLICZCE

    "POKÓJ I DOBRO"

    "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
    z reguły św. Franciszka z Asyżu

    Kliknij aby przejść do strony

    Parafia

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZETEGO

Święty Papież Jan Pawel II prosił nas abyśmy budowali cywilizację życia

 i miłości.” Pilnie potrzebna jest modlitwa za Życie, która przebiegnie cały świat.” Odpowiadając na apel Papieża Polaka:

Zapraszamy do wielkiej modlitwy w parafiach naszej Diecezji w intencji ratowania Życia. Niech modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą uroczyście podejmiemy w Dniu Swiętości Życia, 25 marca wyprosi

u Boga tę łaskę, by każde poczęte dziecko było przyjmowane z miłością.

Czym jest Duchowa Adopcja?

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to zobowiązanie się do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca świętego przez dziewięć miesięcy w intencji jednego poczętego, jeszcze nienarodzonego dziecka, aby przyjęte z miłością mogło urodzić się w kochającej rodzinie. To zaledwie kilka minut w ciągu dnia, które można ofiarować gdziekolwiek: w kościele, zaciszu domu, na spacerze, czy w drodze do sklepu, szkoły i pracy.

Znając wagę sprawy i zagrożenia wynikające z aborcji, można dołączyć do tej modlitwy dobrowolne postanowienie, np. post, wyrzeczenie czy uczynek miłosierdzia.

Pan Jezus powiedział: „bo są takie złe duchy, które można pokonać tylko modlitwą i postem.” Są one niewątpliwie tam, gdzie jest zagrożenie życia ludzkiego. Modlitwa ta nie tylko ratuje od aborcji, ale również wyprasza łaskę poczęcia upragnionego potomstwa. Potwierdzają to liczne świadectwa.

Każda osoba przystępująca do tego dzieła wypowiada w czasie Mszy św. formułę przyrzeczenia, która jest zobowiązaniem do dziewięciomiesięcznej modlitwy.

Duchową Adopcję może podjąć każdy dorosły wierzący, a także dzieci, za zgodą  i pod nadzorem rodziców lub opiekunów. Modlitwa wymaga systematyczności, ale może się zdarzyć, że ktoś o niej zapomni. Dlatego warto wiedzieć, że zapomnienie nie jest grzechem. Jest nim natomiast świadome zrezygnowanie z wypełnienia przyrzeczenia złożonego Bogu.

W wypadku krótkotrwałego opuszczenia modlitwy należy odmówić modlitwę z poprzednich dni. Dłuższe zaniechanie modlitwy przerywa Duchową Adopcję.

Tylko Bóg wie ile dobra przynosi ta cicha, bezszelestna pomoc modlitewna.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych